Čo potrebujeme?

Antibakteriální mydlo napr. PROTEX, prírodné morskú soľ-najlepšie je soľ z mŕtveho mora, bylinkové čaje z Nechtíka lekárskeho, Repík alebo Harmančeka, vatové tyčinky, gázu alebo vatové tampóny na odličovanie ktoré nepúšťa chĺpky a vždy čistý uterák.

čistenie:
Najskôr si pred akýmkoľvek kontaktom s piercingom dôkladne umyte ruky mydlom.

Jednotlivé prípravky - postup:

Antibacteriální mydlo: Navlhčite piercing a okolie vlažnou vodou (nie horúcou!) Nechajte chvíľku odmočiť (cca 2 min.) Potom jemne a dôsledne navlhčenou vatovou tyčinkou odstráňte všetky chrasty a nečistoty zo šperku a okolia.
Ak tento krok zanedbáte, čistenie môže byť viac bolestivé a predlžujete si tým dĺžku hojenia.

Pri manipuaci môžu chrasty (krusty) vpich a okolie poškodiť. Preto je tiež dôležité s piercingom nikdy nehýbať za sucha, pokiaľ je to pre vás nevyhnutné tak až po odmočení a odstránenie chrást.

Ďalej si vytvorte penu z mydla a naneste k vpichuje, nechajte minútku pôsobiť a dôkladne opláchnite vlažnou vodou.
Mydlo nesmie zostať v rane! Mohlo by piercing podráždiť. Jemne osušte čistým uterákom a prelepte.

 

Bylinné obklady:

z Nechtíka lekárskeho, repíka alebo Harmančeka.
Vami vybrané bylinky (lepšie sú sypané) zalejeme vriacou vodou, necháme vylúhovať, asi po 10.minutách vyberieme bylinky (čajový sáčok) a necháme vychladnúť.
Namočte vatový tampón (nemal by púšťať chĺpky) alebo gázu do roztoku a priložte na ranu.

Nešetrite, aby sa nečistoty odmocil, je potreba pomerne dosť mokro. Po cca 3-5.minutách obklad zložte a rovnako ako u predošlého postupu očistite vatovými tyčinkami. Vezmite si čistý tampón alebo gázu namočte znovu do odvaru, priložte na pupok a nechajte pôsobiť ďalších 2-3 minutky.Sundejte, jemne osušte, prelepte -NEOPLACHUJTE!
U harmančeka pozor na alergiu.

Oba tieto roztoky je možné preliať do uzatvárateľné fľaštičky, ktorú môžete brať sebou kamkoľvek a v prípade potreby piercing vyčistiť. Každý deň je nutné urobiť čerstvý roztok.

Nemusíte používať všetky prípravky, ktoré tu uvádzame.
Je dobré vyskúšať na čo vaše telo dobre reaguje a podľa toho si vytvoriť vlastný denný režim čistenia.
Prípravky môžete kombinovať.

Mydlo vždy keď sa budete sprchovať, roztok soli keď je málo času a obklad z byliniek keď sa nechce do sprchy alebo to podmienky nedovoľujú.

Piercing čistite sprvu 2-3x denne - menej časté čistenie môže spôsobiť infekciu, nadmerné zase okolia piercingu zbytočne
vysuší a podráždi.
Po 3-4 týždňoch, ak je všetko v poriadku môžeme počet čistenia upraviť na 1-2x denne alebo podľa potreby.