Ako sa starať o nové tetovanie?

Po dokončení tetovania sa tetované miesto zakryje ochrannou fóliou. Fóliu nechajte na mieste do večera, ideálne aj cez prvú noc. Po sňatí fólie miesto omyte antibakteriálne mydlom a vlažnou vodou, osušte čistým uterákom a nechce 10-15 minút schnúť. Potom namažte tenkou vrstvou krému na starostlivosť o tetovanie.

Ten je k dostaniu v Hellu. Po ďalších 10 minútach miesto utrite čistým obrúskom, aby sa odstránila prebytočná mastnota a pokožka mohla dýchať. Prvý týždeň takto starajte o tetovanie 2x denne, ráno a večer. Neskôr stačí 1x denne. Čerstvo potetovaná koža vylučuje tkanivový mok.

Ak prischne k odevu, neodtrhávajte ho, ale zmäkčite v čistej vode. Inak môžete tetovanie poškodiť. Po pár dňoch sa na tetovanie mieste začnú v dôsledku hojenia tvoriť šupinky. Tie neodstraňujte, mohli by ste s nimi strhnúť časť tetovanie. 2 týždne po tetovanie sa nekúpte v bazéne ani vonku. Namiesto vane si dajte sprchu.

  • 2 týždne po tetovaní chráňte tetované miesto pred špinou a podráždením. Aspoň mesiac nevystavujte tetovanie slnku ani soláriu.